PRUVA ALESTA

 

pruva
TURKCELL PRUVA (Perakende Satış Sistemi) ile LOGO/NETSIS uygulamaları arasında akıllı veri entegrasyonu...

Zeka ve Ustalığın Performans ile mükemmel birleşimi

ALESTA bir işin yapılması için gereken her şeyin tamamlanmış olması anlamına gelir. PRUVA Turkcell Iletişim Merkezlerine iş hayatında klavuz olurken ALESTA harekete geçmeye hazır mesajını veriyor. Kilimsoft Alesta Pruva hareketlerini Logo – Netsis programlarına başarıyla aktarır.

2011 yılından bugüne, Turkcell Pruva satış sisteminden Logo ve Netsis uygulamalarına başarıyla veri aktaran Alesta’ nın kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Alesta kullanımının ,sektörde bu hızla artması ; hatasız entegrasyon , uzman ve kesintisiz Kilimsoft desteği , katma değerli ek çözümler , iş
ortaklarımız , müşterilerimiz ve TURKCELL’ in bize duyduğu güven ile gerçekleşti. İş ortaklarımız ve kullanıcılarımızın bize duyduğu bu güveni devam ettirmek için sürekli çalışıyoruz. Alesta sadece veri aktaran bir uygulama olmaktan çıkıp , ek özellikleri ile birlikte iletişim sektörünün aranan bir iş yönetim yazılımına dönüştü. Temlik işlemlerine yönelik çözümler , Sanal kontör yüklemelerinde , satınalma işlemlerinin hızlı kaydı , kazanç raporları ve bir çok hayat kolaylaştıran çözümleri ile ALESTA sektörün en iyisi olmaya devam ediyor.

Muhasebe bölümünde çalışan bir personelin günlük iş yükünü gösteren yukarıda ki grafik Pruva sistemine girilmiş olan verilerin yeniden kaydı ve kontrolü için harcanan zaman ile ilgili çarpıcı bilgi vermektedir. Rapor için ayrılan zaman sadece %3.

Muhasebe bölümünde çalışan bir personelin günlük iş yükünü gösteren yukarıda ki grafik Pruva sistemine girilmiş olan verilerin yeniden kaydı ve kontrolü için harcanan zaman ile ilgili çarpıcı bilgi vermektedir. Rapor için ayrılan zaman sadece %3.

integrate

NEDEN PRUVA ALESTA ENTEGRASYONU

 1. 1
  Zaman ayarlı otomatik entegrasyon

  Logo-Netsis programlarına saniyeler içerisinde Pruva verileri kayıt edilir. Muhasebe çalışanlarının Pruva , mağaza çalışanlarınında Logo-Netsis programını bilmesi ve kullanması gerekmez. Tüm işlemler otomatik olarak diğer sisteme aktarılır.

 2. 2
  Temlik satışında Net kazanç hesaplama

  Fiyat farkları satılan malın maliyetine otomatik yansıtılır. Logo veya Netsis uygulamasından satış kazanç raporları alındığında temlik satışlarından elde edilen net kazançları görürsünüz. Fiyat farkı faturası gelmeyen temlik işlemlerinizi anlık olarak izleyebilir , müşteri ile tedarikci arasında ki virman işlemini otomatik yapabilirsiniz. Henüz tamamlanmamış işlemleri raporlayabilirsiniz.

 3. 3
  Kredi Kart tahsilatları

  Her mağaza  POS hesabı için ayrı banka hesabına entegrasyon , mağazaların gün sonlarının kontrol edilebilmesi , komisyon kesintilerinin otomatik hesaplanması , tedarikçi POS terminallerinden yapılan tahsilatların virman olarak entegrasyonu , Tedarikçi POS hesaplarının ayrı takip edilebilmesi ve cari ile konsolidasyonu … 

 4. 4
  Farklı stok kodlarında tam uyumluluk

  Size ait bir stok kodlaması olması hiç dert değil. Alesta size ek hiç bir iş yükü getirmeden kullandığınız stok kodları ile Pruva stok kodlarını eşleştirebilir. Tüm hareketleri sizin stok kartlarınız üzerinden aktarabilir. 

 5. 5
  Seri no hareketleri

  Pruva seri numaraları hareketler ile birlikte Logo – Netsis uygulamalarına aktarılıyor. Satınalma işleminde yeni gelen seri numaraları otomatik olarak Alesta tarafında ekleniyor. Satış işlemlerinde seri numarasının doğru ambar veya şube deposundan düşmesi sağlanıyor. Pruvada seri no ile izlenenen kartların Logo veya Netsis uygulamasında seri no dikkate alınmadan aktarımı yapılabiliyor. 

  Alesta üzerinden seri numarası hareketlerini hızlıca izleyebilirsiniz. Seri numarasının hangi mağazanızda olduğuna bakabilirsiniz.

 6. 6
  Perakende Fiş birleştirme

  Mağazada kullanılan her yazarkasanın düzenlediği satış fişlerini Logo / Netsis uygulamasında tek bir faturada satır satır birleştirerek gün sonlarında kasa Z raporlarını kontrol edebilirsiniz. Birleştirme işlemini her mağaza için farklı bir cari hesap kartında yapabilir. Aynı zamanda tahsilatları da birleştirerek aktarır. Bu özellik parametrikdir. Kullanıcı birleştirme istemezse parametreyi kapatması yeterlidir.

 7. 7
  Hızlı kurulum

  Akıllı kurulum sihirbazı kullanarak onbeş dakikada bankalar , cari hesap kartları , mağaza tanımları , kasa ve kasiyer bağlantıları , stok kartları ve PEROS stok miktarları Logo/Netsis sisteminde hazırlanır. En fazla 30 dakikalık bir kullanıcı eğitimi sonrasında hemen kullanıma başlayabilirsiniz. Kilimsoft uzman personeli tarafından verilen kurulum ve eğitim hizmeti sonrasında Alesta tüm Pruva işlemlerini Logo Netsis uygulamalarına aktarmaya başlar.

 8. 8
  Stok karşılaştırma raporları

  Pruva Stok envanteri ile Logo/Netsis Stok envanteri karşılaştırma raporu hazırlar. Farkların düzeltilmesi için önerilerde bulunur. Microsoft Excel tablosu kullanarak hazırladığınız ve sadece IMEI (Seri No) kayıtlarının bulunduğu bir dosyayı okuyarak fiziksel stok sayım farklarını raporlar. Stokların 1:1 olmasına yardımcı araçlar sunar.

 9. 9
  Uzman destek hizmetleri

  Alesta kurulum ve eğitim hizmetleri Kilimsoft uzman personeli tarafından verilir. Kurulum sonrasında tüm kullanıcılarımız 6 ay boyunca Telefon desteği , Uzak bağlantı desteği ve sürüm güncelleme desteğini ücretsiz olarak alabilirler. Kilimsoft web sitesinde destek bölümünü üye olan tüm kullanıcılarımız kullanabilir , yaşadığı sorunların çözümüne yönelik dokümanlara ulaşabilir eğitim videolarını izleyebilirler.

 10. 10
  Ustalık , Zeka ve Performans

  2011 yılından bugüne Pruva sistemi ile çalışan ALESTA artık sizin ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı çok iyi biliyor. Akıllı yöntemleri kullanarak uzun yıllara dayan bilgi birikimini katma değerli özellikler olarak size sunuyor. Profesyonel temlik yönetimi , Web kontör yüklemelerinin izlenmesi , Hizmet – Malzeme ayrımı , Gün sonu kasa işlemlerinin kolayca kontrol edilebilmesi , verilerin otomatik aktarımı gibi bir çok ek özellik ile iş hayatınızı kolaylaştırmayı hedefleyen Alesta , saniyeler içerisinde Pruva hareketlerini Logo-Netsis uygulamalarına aktaran yüksek performans ile çalışır. Alesta ‘ da Ustalık , Zeka ve Performansın mükemmel iş birliğine şahit olursunuz.

 11. 11
  En ekonomik çözüm

  Türkiye’ nin en çok tercih edilen LOGO/NETSİS uygulamaları ile tam entegre çalışıyoruz. Fatura , Cari Hesap , Banka , Kasa , İrsaliye hareketlerini LOGO ve NETSİS’in güçlü özelliklerine göre işleyip anlaşılabilir veri haline dönüştürüyoruz. Bir personelin Pruva verilerini Logo/Netsis uygulamasına kayıt etmesine gerek kalmıyor. Diğer bir personelin veri giren personelin kayıtlarını kontrol etmesine gerek kalmıyor. Zamandan ve Paradan kazanırken , hatasız ve en doğru sonuçları alabileceğiniz raporları görerek , işletmeyi daha hızlı yönetebiliyorsunuz. Karar alma süreçlerinizin hızlanmasına yardımcı oluyoruz. Elbette bunu Pruva ve Logo-Netsis uygulamalarının mükemmel uyumunu oluşturarak yapıyoruz.

 12. 12
  Logo/Netsis ile tam uyum

  1983 yılından bugüne büyüyerek ve yazılımda kalitesini kanıtlayarak yürüyen LOGO/Netsis uygulamalarına tam entegre çalışıyor olmamızın sizlere sağladığı birçok avantaj var.

  En önemlisi yaygın destek ağı , kolay erişilebilirlik ve eğitilmiş personel bulma kolaylığı..

ENTEGRASYON ÖZELLİKLERİ

 • Otomatik Kayıt

 • Yedekleme

TANITIM VİDEOLARI&DÖKÜMANTASYON

Tanıtım Broşürü

Broşürü indirmek için tıklayın. (PDF)